Matrace Riva za 2387 Kč včetně dopravy

Matrace Riva za 2387 Kč včetně dopravy - 4.6 bodů z 5 možných. Založeno na hodnocení 192 lidí.
Hodnocení uživatelů:  / 192
Ohodnoťte produkt: Hodnota 5 = nejlepší 

Český výrobce matrací Mabo Trade s.r.o. reaguje skvěle na poptávku po produktech, u kterých se snoubí velmi příznivá cena a vysoká kvalita (dlouhá doba záruky). Matrace Riva jsou v tomhle směru nepřekonatelné (použití HR studené pěny o 38 kg/m3) a Mabo je sází jako Baťa cvičky.

riva-matrace

Vyberte rozměr v cm pro podrobné informace   Koncová cena za matraci včetně dopravy

Požadovaný rozměr

{

80x200

80x195

85x200

85x195

90x200

100x200

}

 

2 387 Kč

 

Střed jádra matrace je zpevněn tvrzenou deskou z pojených PUR pěn (výběr studených HR pěn a paměťových pěn, jejichž malé kousky jsou lisovány a pojeny speciálním pojivem na bázi PUR pěny). Povrchová vrstva jedné strany je tvořena studenou HR pěnou nadstandardní kvality (důkazem je vysoká hustota 38kg/m3), jehož vyprofilovaný povrch jemně masíruje celé naše tělo a udržuje zdravé mikroklima. Druhá strana je ze stejným způsobem vyprofilované desky tužšího molitanu. Můžete tedy zvolit buď měkčí nebo tužší lehací povrch matrace. Osobně doporučujeme zvolit lehací stranu ze studené HR pěny (zelená barva).

Jádro je chráněno separačním úpletem. Usnadňuje manipulaci při svlékání a navlékání froté potahu. Froté potah je dělitelný na dvě samostatné poloviny, což umožňuje praní i v menší pračce (při 60°C).

Není vhodné používat polohovatelné rošty, pojená PUR pěna polohováním příliš trpí. Matraci může nést jak lamelový rošt, tak i pevná podložka.

Napsal

Vlastnosti matrace Riva

Tuhost
 • měkká
 • středně tuhá
Záruka na jádro matrace
 • 60 měsíců
Materiál
 • HR studená pěna
 • PUR pěna
Přibližná výška matrace
 • 14 cm
Nosnost matrace
 • do 120 kg

Slovníček pojmů

 • Stupnice tuhosti:
  velmi měkká − měkká − středně tuhá − tuhá − velmi tuhá
 • PES rouno je vrstva vzájemně se prolínajících textilních vláken z polyesteru. Jednoduše řečeno netkaná textilie. Díky skvělým vlastnostem umělého vlákna (elasticita, malá navlhavost - rychlé sušení, dlouhá životnost) je PES rouno do matrace ideálním řešením.
 • PUR pěna (polyuretanová pěna) je základní stavební materiál pěnových matrací. Ty se začaly vyrábět v druhé polovině dvacátého století. Kvalita PUR pěn se odvíjí především od jejich hustoty. Do matrací doporučujeme pěny minimálně s 30 kg/m3. Struktury pěn s nižší hustotou nedokáží příliš dlouho odolávat běžným tlakům na matrace vyvíjené a snadno podléhají trvalé deformaci. Aby byla PUR pěna chemicky inertní, je potřeba ji nechat po samotné výrobě dostatečně dlouho vyzrát (plně zreagovat).
 • HR (high resilience ~ velmi pružná) studená pěna je kvalitnějším typem PUR pěny. Oproti běžné PUR pěně se vyrábí za nižší teploty. Vyniká svou elasticitou a prodyšností.
 • Paměťová (viscoelastická, líná) pěna je zvláštním typem PUR pěny. Byla vyvinuta během šedesátých let minulého století společností NASA. Vlastnosti této pěny totiž umožňují rovnoměrné rozptýlení tlaků působících na piloty při vzletu do vesmíru a zároveň poskytuje komfort při dlouhých výletech za lidským poznáním. Pěna je především typická tím, že se po stlačení pomalu vrací zpět do svého původního stavu. V poslední době je tato technologická vymoženost zpřístupněna široké veřejnosti.
 • Viscogem je upravená paměťová pěna nopováním a perforací. Tato pěna má zvýšenou prodyšnost a propustnost nadbytečného tepla.
 • Pojená PUR pěna výběr HR studených pěn a paměťových pěn, jejichž malé kousky jsou lisovány a pojeny speciálním pojivem na bázi PUR pěny. Používá se na zpevnění jádra matrace.