Matrace Luxury za 14472 Kč včetně dopravy

Matrace Luxury za 14472 Kč včetně dopravy - 4.8 bodů z 5 možných. Založeno na hodnocení 6 lidí.
Hodnocení uživatelů:  / 6
Ohodnoťte produkt: Hodnota 5 = nejlepší 

Luxusní matrace Luxury je dodávána včetně antibakteriálního potahu Silver z přírodních materiálů. Viskóza v potahu skvěle absorbuje vlhkost, kapok udržuje správné mikroklima a stříbro působí antibakteriálně. Potah je pratelný na 60°C i v menší pračce díky zipu, kterým potah rozdělíme na dvě samostatné poloviny.

Matrace Luxury za 14472 Kč

 

Vyberte rozměr v cm pro podrobné informace   Koncová cena za matraci včetně dopravy
Požadovaný rozměr {

80x200

80x195

85x200

85x195

90x200

100x200

}
14 472 Kč

Luxury je absolutní špičkou pěnových matrací českého výrobce Mabo. Luxusní matrace, která nemění své vlastnosti po celou dobu své dlouhé životnosti.

Jedná se o jednostrannou a jednosměrnou matraci. To znamená, že máme vyladěnou tuhost matrace pro různé části našeho těla přesně na míru. Nelze zaměňovat zónu pro hlavu se zónou pro paty ani vrchní stranu se spodní stranou matrace, jak je tomu u běžných matrací zvykem.

Pro dokonalé pohodlí byla vyvinuta i speciální vrstva paměťové (viscoelastické) pěny Viscogem. Ta narozdíl od ostatních paměťových pěn lépe propouští teplo.

Použité pěny jsou mimořádně pohodlné a mají vysokou hustotu (55kg/m3, 56kg/m3 a 85kg/m3). Hustota pěny je právem považována za nejdůležitější parametr při výběru pěnové matrace.

Napsal

Vlastnosti matrace Luxury

Tuhost
 • tuhá
Záruka na jádro matrace
 • 120 měsíců
Materiál
 • paměťová pěna
 • HR studená pěna
Přibližná výška matrace
 • 21 cm
Nosnost matrace
 • do 120 kg

Slovníček pojmů

 • Stupnice tuhosti:
  velmi měkká − měkká − středně tuhá − tuhá − velmi tuhá
 • PES rouno je vrstva vzájemně se prolínajících textilních vláken z polyesteru. Jednoduše řečeno netkaná textilie. Díky skvělým vlastnostem umělého vlákna (elasticita, malá navlhavost - rychlé sušení, dlouhá životnost) je PES rouno do matrace ideálním řešením.
 • PUR pěna (polyuretanová pěna) je základní stavební materiál pěnových matrací. Ty se začaly vyrábět v druhé polovině dvacátého století. Kvalita PUR pěn se odvíjí především od jejich hustoty. Do matrací doporučujeme pěny minimálně s 30 kg/m3. Struktury pěn s nižší hustotou nedokáží příliš dlouho odolávat běžným tlakům na matrace vyvíjené a snadno podléhají trvalé deformaci. Aby byla PUR pěna chemicky inertní, je potřeba ji nechat po samotné výrobě dostatečně dlouho vyzrát (plně zreagovat).
 • HR (high resilience ~ velmi pružná) studená pěna je kvalitnějším typem PUR pěny. Oproti běžné PUR pěně se vyrábí za nižší teploty. Vyniká svou elasticitou a prodyšností.
 • Paměťová (viscoelastická, líná) pěna je zvláštním typem PUR pěny. Byla vyvinuta během šedesátých let minulého století společností NASA. Vlastnosti této pěny totiž umožňují rovnoměrné rozptýlení tlaků působících na piloty při vzletu do vesmíru a zároveň poskytuje komfort při dlouhých výletech za lidským poznáním. Pěna je především typická tím, že se po stlačení pomalu vrací zpět do svého původního stavu. V poslední době je tato technologická vymoženost zpřístupněna široké veřejnosti.
 • Viscogem je upravená paměťová pěna nopováním a perforací. Tato pěna má zvýšenou prodyšnost a propustnost nadbytečného tepla.
 • Pojená PUR pěna výběr HR studených pěn a paměťových pěn, jejichž malé kousky jsou lisovány a pojeny speciálním pojivem na bázi PUR pěny. Používá se na zpevnění jádra matrace.